Jalmari Ruokokoski (f. Pietari, Venäjä 1886, d. Helsinki 1936)
Udsigt fra en klippekyst med et fyrtårn i horisonten. Sign. J. Ruokokoski. Olie på lærred. 39×51.
Lærredet er dubleret. Én mindre reparation. Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
14 bud