2149/28
Engelsk maler, 19. årh.
“On the road to the races” og “Returning from the races”, 1830. Begge usignerede. Begge hinterglass-malerier. Hver 26×38. (2)
Mindre aldersslitage, bl. a. afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag