2412/208
Japansk billede af måge i profil. Akvarel på papir. Signeret Matsuzaki. 20. årh. Indrammet. Billedfelt 17×22 cm.
Undersøgt i ramme, uden garanti for skjulte fejl. Vandskade kan ses i hjørnet. Ramme med ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag