2442/335
Kinesisk varmefad af porcelæn, dekoreret i jernrødt og guld med paladsscene. 18. årh. H. 6. Diam. 24.
Større og mindre afslag på kant samt tud. Slid på dekoration. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering