2040/​112

Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)

“Baad på Stranden, Espergjærde”, 1874. Sign. Simon Simonsen. Olie på lærred. 27×40.

Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

4.800 kr.

20 bud

4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.