F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)
“Partie i Vintschgau, i Mellemgrunden borgen og byen Lichtenberg, i baggrunden [...]”. Sign. F. C. Kiærschou 1847. Olie på lærred. 63×77.
Områder med mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
24 bud