2137/911
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Stol med stel af teak, betrukket i sæde med sort skind. Model 78. Tegnet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møller, Højbjerg.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag