2204/16
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Fra en skovlysning en forårsdag. Sign. J la Cour. Olie på lærred. 25,5×35,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre afskalninger. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag