2025/​8540

Russisk kop og underkop af sølv, indvendig forgyldt, kop graveret med monogram, underkop graveret 1891 14/VII 1892. Antagelig Alexander Jegarov, guardein Anatoli Apollonovich Artsibashev 1889, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt ca. 192 g. H. ialt 7. Diam. underkop 12,5. (2).

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 15. juni 2020

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK