1635/​20

Et par alterstager af forgyldt bronze og messing, støbt med rosetter og bladværk, hver med seks lysarme, opsat på dyrepoter. 19. årh. H. 93. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 29. august 2016

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK