1635/20
Et par alterstager af forgyldt bronze og messing, støbt med rosetter og bladværk, hver med seks lysarme, opsat på dyrepoter. 19. årh. H. 93. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag