Hans Hansen (f. København , d. sst.)
“Nr. 12”, “Nr. 18” m.fl. En samling bestikdele af sølv. Vægt eksl. dele med stål ca. 765 g. (27)
“Nr. 12”: 1 middagskniv, 1 middagsgaffel, 1 middagsske, 1 frokostgaffel, 1 dessertske, 1 kagegaffel, 1 servietring. “Nr. 18”: 1 middagskniv, 1 middagsgaffel, 1 middagsske, 1 frokostgaffel, 1 dessertske, 1 kagegaffel, 1 teske, 1 servietring.
Samt 12 mokkaskeer.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. juni 2021
18 bud