2416/720
Dansk møbeldesign
Lav skænk af palisander opsat på tilspidsede ben. Front med fire låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. 1950–60'erne. H. 80. L. 220. D. 48.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Lille finérgennemslibning på hjørne. Nøgler medfølger.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag