2103/​344

Et par japanske vaser af cloisonné, dekorerede i farver med fugle, blomster og ornamentik, monterede som bordlamper. 20. årh.s begyndelse. H. ekskl. montering 30. (2)

Fatninger med afslag. Manglende afbryderknap. Udskiftet ledning. Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK