1950/25
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
“Værnedamsvej”. Udsigt fra åbent vindue. Sign. Exner Værnedamsvej 1845. Olie på papir monteret på lærred. 27×25,5.
Minimale retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
37 bud