2418/​56

Sidebord af mørkbejdset nøddetræ, rigt dekoreret med forgyldte beslag, kannelerede ben, gallerikant af messing, plade af alabast. Louis XVI form. 20. årh. H. 70. Diam. 42.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Plade med skader.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK