Foto endnu ikke klar
891/288
Et par svenske empire lampetspejle af forgyldt og grønmalet træ, top udskåret med lyre og bladværk, senere spejlglas og lampetter. 19. årh.s begyndelse. H. 78. B. 74. (2).
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019
Vurdering
Hammerslag