Foto endnu ikke klar
891/​288

Et par svenske empire lampetspejle af forgyldt og grønmalet træ, top udskåret med lyre og bladværk, senere spejlglas og lampetter. 19. årh.s begyndelse. H. 78. B. 74. (2).

Proveniens: Sjællandsk herregård.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK