2432/279
Tre kinesiske bogopslag med seks erotiske kompositioner. Akvarel på papir. Qing. 19. årh. Hver komposition lysmål 23,5×20,5. (3)
Misfarvninger. Håndteringsmærker og -folder. Et opslag med huller i kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag