2044/44
Engelsk øreklapstol betrukket med rødligt møbelstof, ben af mahogni udskåret med claw & ball. Chippendale stil. 20. årh.
Ridser og mærker på ben. Let løse armlæn.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud