2149/8551
Et par russiske stager af forgyldt bronze, urneformet kannelleret stamme på rundt fodstykke, støbt med stiliserede blomster og bladværk. Empire stil, 19. årh.s slutning. H. 15. Diam. 10. (2).
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Lettere skæve.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud