1921/819
Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)
“Enseveli”, 1981. Sign. monogram; samt med dedikation. Ed. 100. Litografi i farver. Bladstørrelse 65×97.
Litteratur: Mason & Putman nr. 385
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag