813/145
Flamsk maler, 17. årh.
Kristus med korset på Via Dolorosa. Veronika rækker ham svededugen. Usigneret. Olie på lærred. 82×65.
Malerier, varia og tæpper, 28. september 2010
Vurdering
Hammerslag