A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)
“Aaparti ved Maaneskin”. Sign. A. Andersen-Lundby. Olie på lærred. 35×41.
Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer samt ved nedre kant lille bule. Lærred bølger i øvre venstre hjørne. Behov for rensning og opstramning.