12043/​181

Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)

To kubistiske kompositioner. Ca. 1920. Én tryksign. litografi på papir. Lysmål 31×24. Rammemål 45×37. (2)

Rammer med håndteringsmærker.

Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK