1950/​409

To dejtrug af træ, pølsehorn og diverse husgeråd af delvis bemalet træ. 19. årh. Dejtrug L. 69 og 78. (8)

Dejtrug med ormehuller, erosion og revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag