1950/​409
To dejtrug af træ, pølsehorn og diverse husgeråd af delvis bemalet træ. 19. årh. Dejtrug L. 69 og 78. (8)

Be­skriv­el­se

Dejtrug med ormehuller, erosion og revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Skulpturer & bronzer

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag