1950/409
To dejtrug af træ, pølsehorn og diverse husgeråd af delvis bemalet træ. 19. årh. Dejtrug L. 69 og 78. (8)
Dejtrug med ormehuller, erosion og revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag