2032/52
Carl Forup (f. Vejle 1883, d. København 1939)
Mor og barn. Sign. Forup 18. Olie på lærred. 81×86.
Ifølge oplysninger er motivet malet nær herregården Tirsbæk ved Vejle.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag