2120/14
Dansk sen-empire bogskab af mahogni, overdel med to glasdøre bag hvilken hylder, underdel med skuffe og to låger bag hvilke rum. 19. årh. H. 206. B. 116. D. 40,5.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Revner i finéren. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag