Ubekendte malere, 19. årh.
Marie Antoinette, Joséphine de Beauharnais m.fl. Otte miniatureportrætter af damer og en herre. Enkelte signeret. Olie på ben. I rammer af ben og perlemor. Rammemål 10×8,5–13,5×11. (8)
Enkelte rammer med defekter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 12. maj 2014