1825/1605
Fire illuminerede sider, dekoreret i farver og guld, heraf tre iranske og en indisk. 20. årh. Synlige mål 25/18 cm. 21/13 cm. 31/18 cm. 21/13 cm. (4)
Huller og revner. Slitage
Varia, 21. juni 2018
Vurdering
Hammerslag