1513/1674
Kaminur af bronze og marmor, skive dekoreret med blomster. Louis XVI form, 20. årh. H. 51. B. 29. D. 15.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Varia, 26. marts 2015
Vurdering
Hammerslag