2009/​252

Skål af sølv med rokoko ornamentik. A. Michelsen, København 1851. Vægt 320 g. H. 12 cm. L. 21 cm.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.600 DKK  

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 1.600 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK