2006/146
Russisk Gudsmoderikon “Alle sørgendes Glæde”. Tempera på træ. 19. årh. 31,5×26.
Ridser og mærker. Afslag på kanter. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag