2108/956
Art Deco cirkulært konsolbord af sortlakeret træ. Top med løs rosafarvet spejlplade med kantslibninger. Udført ca. 1930–40erne. H. 52. Diam. 58.
Restaureret. Genmalet sort. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
46 bud