2119/​32

Svensk klapbord af bemalet træ, i siderne gulvlange klapper, prydet med blomster. 19. årh. H. 76. L. 109. B. 26/170.

Ridser og mærker. Restaureret. Revner i træet. Løs i samlingerne. Afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag