1502/899
Hollandsk maler, 20. årh.
Opstilling med tulipaner, frugt og illustreret bog. Sign. J.L. v. Hurk. Olie på lærred. 100×80.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 6. januar 2015
Vurdering
Hammerslag