902/921
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Aladin”, 1958. Sign. Estève, 75/125. Litografi i farver. Bladstørrelse 51,5×67.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup 27.
Dette emne handles i fuldmoms
Malerier, skulpturer og grafik, 9. juni 2021
Vurdering
Hammerslag