2427/​228

Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)

Køer ved et vandhul. Sign. Carl Bøgh. Pastel og kul på papir monteret på pap. Lysmål 101×135.

Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 360, 1950 nr. 16.

Papiret er gulnet. Papiret bølger i hjørner. Større revne i venstre side. Enkelte misfarvninger. Hul ved øverste kant (0,5×1 cm). Undersøgt i ramme. Revne i glasset i øverste højre hjørne.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?