1709/1541
Japansk okimono af udskåret elfenben, forestillende kvinde spillende på samisen. Signeret. Meiji 1868–1912. H. 19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
24 bud