Anna Comtesse Reille (f. Frankrig, 19. årh.)
En haremskvinde. Sign. A. Reille. Olie på lærred. 101×82.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning. Flere større reparationer/ lapper på bagsiden. Retoucheringer. Overfladeridser. Mindre hul øverst i højre side samt flænge nederst til højre på ca. 2,5 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020