2024/52
Alexander Eckener (f. Flensborg 1870, d. 1944)
En landmand trækker sine okser. Sign. A. Eckener, 1919. Olie på lærred. 80×108.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud