2024/​52

Alexander Eckener (f. Flensborg 1870, d. 1944)

En landmand trækker sine okser. Sign. A. Eckener, 1919. Olie på lærred. 80×108.

Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

6.500 kr.

10 bud

6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.