Carl Halier (f. 1873, d. 1948)
Knud Andersen (f. 1892, d. 1966)
Lågkrukke af stentøj. Dekoreret med sungglasur. Sign. monogram. Kgl. P. Forsynet med stand og låg af patineret og delvist forgyldt bronze. Stemplet monogram KA samt Kgl. P. Unik. H. 33.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Sølv (Georg Jensen) & keramik, 2. december 2015