12048/​2

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Komposition. Sign. Asger. Litografi på papir. Bladmål 26×20. Rammemål 34,7×30,6.

Litteratur: Van de Loo 73

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.

21 bud

4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.