2039/​62

Bordur i kasse af bronze, rigt støbt med blomster, kæmninger og løvehoved, hvidemaljeret urskive med arabertal, værk med kalender. Sign. Berthoud á Genéve. Rokokoform. 19. årh. H. 15.

Afslag og hårrevne på urskive. Optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.

4.000 kr.