2436/377
Svensk klapbord af gråmalet træ, sider med skuffer. 19. årh. H. 74. L. 38/107/176. B. 119.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Ormehuller. Løs i samlingerne.
Vurdering