12014/​3

H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)

Skovlysning med en bænk. Sign. H. A. Brendekilde 1911. Olie på lærred. 67×50. Rammemål 80×63.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK