12014/3
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Skovlysning med en bænk. Sign. H. A. Brendekilde 1911. Olie på lærred. 67×50. Rammemål 80×63.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag