11948/​32

Frøkenklokke i kasse af rødmalet træ med blomsterdekoration, hvidmalet urskive med romertal. 19. årh.s midte. H. 210.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019

Ure ▸ Standure

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag