12109/260
Shiva figur af forgyldt bronze. Thailand, 20. årh. H. 67.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den er lidt snavset og krakeleret i bunden.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
33 bud