12109/​260

Shiva figur af forgyldt bronze. Thailand, 20. årh. H. 67.

Sælger oplyser

Fremstår med alders- og brugsslitage. Den er lidt snavset og krakeleret i bunden.

Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

3.800 kr.

33 bud

1056553 3.800 kr.
911575 (Autobud) 3.600 kr.
1056553 3.600 kr.
911575 3.400 kr.
1056553 3.200 kr.
911575 (Autobud) 3.000 kr.
1056553 3.000 kr.
911575 2.900 kr.
1056553 2.800 kr.
911575 2.700 kr.
1056553 2.600 kr.
911575 2.500 kr.
1056553 2.400 kr.
911575 (Autobud) 2.300 kr.
1056553 2.300 kr.
911575 (Autobud) 2.000 kr.
1056553 2.000 kr.
911575 (Autobud) 1.500 kr.
1056553 1.450 kr.
911575 (Autobud) 1.400 kr.
1056553 1.350 kr.
911575 (Autobud) 1.300 kr.
1056553 1.250 kr.
911575 (Autobud) 1.200 kr.
1056553 1.150 kr.
911575 (Autobud) 1.100 kr.
1056553 1.050 kr.
911575 1.000 kr.
878990 950 kr.
1056553 900 kr.
200534 850 kr.
116794 800 kr.
1056553 750 kr.